Klimatyzacja

Urządzenia klimatyzacyjne dostępne na rynku różnią się między sobą nie tylko budową, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Podstawowy podział klimatyzatorów wyróżnia następujące jego typy:

Klimatyzator kompaktowy, czyli monoblok to urządzenie, które w jednej obudowie zawiera zarówno skraplacz, jak i parownik. Doskonale sprawdza się w przypadku użytkowania w kilku pomieszczeniach z uwagi na łatwość przenoszenia.

Klimatyzator typu Split składa się z dwóch odrębnych części, zewnętrznej i wewnętrznej. Mogą one również występować w formie przenośnej, wówczas obydwie części połączone są ze sobą kilkumetrowym przewodem. Splity najczęściej montowane są w mieszkaniach oraz pomieszczeniach biurowych.

Ze względu na miejsce instalacji klimatyzatora wyróżnia się :

Klimatyzatory ścienne – urządzenie montowane jest na ścianie w niedużej odległości od sufitu. Są one łatwe w obsłudze za pomocą bezprzewodowego pilota, a ich wygląd dobrze komponuje się z każdym wystrojem wnętrza, dlatego mają najczęściej zastosowanie w mieszkaniach i biurach.

Klimatyzatory kanałowe – działanie tego typu urządzeń polega na rozprowadzaniu powietrza o tej samej temperaturze do kilku pomieszczeń za pomocą specjalnych kanałów.

Klimatyzatory podłogowe – składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej , którą montuje się na podłodze przy ścianie, za którą ulokowana jest druga, zewnętrzna część urządzenia. Klimatyzatory te montowane są zazwyczaj na strychach oraz w różnego rodzaju wnękach, znajdujących się pod oknami.

Zapraszamy do współpracy.