Klimatyzacja

Wysoka temperatura za oknem sprawia , że nawet we wnętrzu naszych mieszkań i biur trudno znaleźć odpowiednie ochłodzenie, które zapewni komfort podczas pracy . Doskonałym rozwiązaniem na upalne dni jest montaż klimatyzacji.
Klimatyzator to urządzenie, którego podstawową funkcją jest regulacja temperatury w pomieszczeniach. Pobiera on ogrzane powietrze wewnątrz pomieszczenia, następnie schładza je, by w rezultacie oddać z powrotem do wnętrza lokalu.

Serwis klimatyzacji Wrocław

Serwis klimatyzacji Wrocław

Zakup klimatyzatora

Przed wyborem oraz dokonaniem zakupu klimatyzatora należy dobrze się zastanowić, jakie są nasze oczekiwania względem urządzenia. Klimatyzatory oprócz opcji chłodzenia, mogą bowiem posiadać wiele różnych funkcji. Przede wszystkim mogą również ogrzewać powietrze w chłodne dni, posiadać specjalne filtry neutralizujące nieprzyjemne zapachy, usuwające pleśń i bakterie, czy też osuszające i jonizujące powietrze.

Dobór odpowiedniego klimatyzatora jest zadaniem dość trudnym i z tej przyczyny należy zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy odpowiednio dobiorą parametry urządzenia do warunków naszego pomieszczenia.

Fachowcy po przybyciu do lokalu, w którym ma być zamontowana klimatyzacja określą jego powierzchnię, ilość osób najczęściej w nim przebywających oraz jego funkcję , dodatkowe źródła ciepła, jak również położenie budynku względem stron świata. Informacje te są bowiem niezbędne, aby dobrać urządzenie zgodne z naszymi potrzebami i warunkami.

Konserwacja i serwis klimatyzacji

Wydajność oraz sprawność klimatyzatora zależy przede wszystkim od odpowiedniej jego eksploatacji oraz konserwacji. Ważne jest, aby poszczególne elementy urządzenia były odpowiednio i systematycznie czyszczone, dzięki czemu unikniemy sytuacji, gdy wprowadzane do pomieszczenia powietrze będzie zawierało niebezpieczne dla zdrowia pyłki, drobnoustroje bądź zarodki pleśni. Warto zatem regularnie zlecać przegląd klimatyzacji, zwłaszcza przed sezonem letnim, gdy urządzenie to będzie często używane, dzięki czemu nasz klimatyzator będzie służył nam przez wiele lat.

Nasza firma świadczy specjalistyczne usługi montażu oraz serwisu klimatyzacji.

Posiadamy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy nie tylko prawidłowo wyczyszczą urządzenie, ale również sprawdzą ustawienia poszczególnych parametrów, które mają wpływ na wydajność pracy klimatyzatora.